tidewaterco
 
خبر خوش مدیرعامل شرکت تایدواتر خاورمیانه به سهامداران          بيست و پنجمین هماش ارگانهای دریایی به میزباتی تایدواتر و با حضور وزير راه فردا برگزار مي گردد          كشتي شكستگانيم، اي باد شرطه برخيز          حسين، دل زينب راز تو باشد، خدا نگهدار تو باشد          حلول ماه شوال و عید سعید فطر مبارک باد           حلول ماه شعبان و فرخنده ایام اعیاد شعبانیه مبارک          افتتاح سرمايه گذاري ١٥٠ ميليارد ريالی ١٥ ساله در بندر اميرآباد          برای اولین بار در ایران سامانه مانيتورينگ سه بعدي ترمينالهاي كانتينري راه اندازی شد         
: جستجو
     


 خدمات بندري‌
سيستم‌هاي مدرن براي ارائه خدمات بندري نيازمند بهره‌گيري از نرم‌افزارهاي توانمند، انبارها و باراندازهاي وسيع و تجهيزات مناسب نظير گنتري كرين‌ها، ترانس تينرها، تاپ ليفتراك‌ها، ريچ‌استاكرها، جرثقيل‌هاي ساحلي‌، ترمينال تراكتورها، مكنده‌هاي غلات و ماشين‌آلات بسته‌بندي است كه هريك از اين شاخص‌ها در تعامل با نيروي انساني متخصص‌، ماشين‌آلات‌، ابزارها و نرم‌افزارهاي متعدد ديگر است كه در مجموع (سيستم مكانيزه جابه‌جايي كالا) را ارائه كرده و موجب تسهيل در تخليه و بارگيري انواع مختلف كشتي‌ها در چارچوب زماني معقول مي‌شود. خدمات بندري شامل تايدواتر خاورميانه در چهار بخش كانتينري‌، كالاي عمومي و متفرقه‌، كالاي فله‌، مايعات و مخازن فعاليت مي‌كند.

عمليات كانتينري‌
شركت تايدواتر خاورميانه‌، بزرگترين و فعال‌ترين اپراتور ترمينال‌هاي كانيتنري ايران است كه با قريب به دو دهه عمليات‌، بيش از 90% عمليات كالاي كانتينري بنادر كشور را بر عهده دارد. اين شركت اپراتور اصلي ترمينال كانتينري بندر شهيدرجايي است كه از سال 1991 ميلادي‌، دروازه اصلي مبادله كالاهاي كانتينري با ايران محسوب مي‌شود. البته شركت تايدواتر خاورميانه در بنادر عسلويه و اميرآباد نيز فعاليت كانتينري دارد.

عمليات كالاهاي عمومي و متفرقه‌
انجام عمليات كالاهاي عمومي و متفرقه Cargo) ـ General) دومين رده و عمده‌ترين فعاليت تايدواتر خاورميانه در بنادر ايران را تشكيل مي‌دهد. تايدواتر 1/2 ميليون تن كالاي عمومي و متفرقه را در سال 1387 عمدتاً در بندر امام خميني (ره‌)، بندرعباس و بندر اميرآباد تخليه‌، بارگيري و در انبارهاي خود نگهداري كرده است‌.

عمليات كالاهاي فله‌
بخش عمده‌اي از فعاليت تايدواتر خاورميانه در زمينه عمليات كالاهاي فله Cargo) ـ Bulk) در بندر امام خميني (ره‌) (بندر اصلي تبادل كالاي فله در كشور) انجام مي‌شود. اين شركت سرمايه‌گذاري عظيمي را نيز از سال 2004 تاكنون در آن بندر آغاز كرده است‌. خدمات تايدواتر در رابطه با تخليه‌، بارگيري‌، نگهداري يا كيسه‌گيري كالاهاي فله Bulk)) در اين زمينه منحصر به بندر امام خميني (ره‌) نيست و نيمي از عمليات مشابه در بندرعباس و كل عمليات بندر اميرآباد و بخشي از عمليات بندر عسلويه را نيز در اختيار دارد.

خدمات لجستيكي‌
با نگاهي به مفهوم بنادر نسل سوم‌، جايگاه خدمات لجستيكي به عنوان ركن توزيع در تمام بنادر و مراكزي كه شركت تايدواتر خاورميانه در آنها فعاليت دارد بطور ويژه مورد توجه است و از طريق ارائه خدمات حمل و نقل چند وجهي (ريلي ـ جاده‌اي‌) همراه با انجام تشريفات گمركي مورد نياز در اختيار خطوط و شركت‌هاي كشتيراني‌، شركت‌هاي حمل و نقل و فورواردرهاي خارجي بين‌المللي و صاحبان كالا قرار مي‌گيرد.

ايجاد بنادر خشك و ترمينال‌هاي كانتينري در داخل كشور( I.C.D)
 براساس مطالعات انجام شده درنيمه نخست سال 1386، ايجاد ترمينالهاي كانتينري در داخل كشور جزو اهداف و استراتژي‌هاي كلان شركت تايدواتر خاورميانه قرار گرفت‌. بر همين اساس و با توجه به اينكه تهران پرترافيك‌ترين منطقه داخل كشور است طرح ايجاد نخستين I.C.D با تجهيزات كانتينري در نيمه دوم سال 1386 در ايستگاه راه‌آهن باري آپرين به اجرا درآمد. ايستگاه آپرين در منطقه‌اي در جنوب پايتخت ـ حد فاصل بزرگراه خليج فارس (آزاد راه تهران ـ قم‌) و بزرگراه تهران به ساوه ـ و با مساحتي بيش از 700 هكتار تحت مالكيت راه‌آهن (ج‌.ا.ا) قرار گرفته است‌. اين منطقه با سرمايه‌گذاري بخش‌هاي مختل‌: دولتي و خصوصي و نيز ايجاد پوشش مناسب گمركي مطلوب به زودي به پايانه‌اي با امكانات مناسب در نقطه‌اي پراهميت تبديل مي‌شود. شركت تايدواتر خاورميانه نيز با خريد تجهيزاتي مانند ريچ‌استاكر، سايدليفت‌، انواع ليفت تراك و جرثقيل‌، باسكول‌، دستگاه شست و شو كانتينر و با سرمايه‌گذاري بيش از بيست ميليارد ريال فعاليت خود را در اين منطقه آغاز كرد. فضاي مورد استفاده توسط اين شركت در منطقه آپرين كه قابليت افزايش آن تا 40 هكتار نيز پيش بيني شده در مرحله اول هفت هكتار است‌. بر همين اساس مطالعات ايجاد و احداث حداقل دو I.C.D ديگر در مبادي مرزهاي شمال شرقي و غرب كشور به انجام رسيده كه اميد است پس از توسعه و تجهيز ترمينال آپرين‌، عمليات اجرايي اين 2 ترمينال و اتصال آنها به آپرين و بنادر شمالي و جنوبي كشور آغاز شود. در همين زمينه ايران و تركيه نيز براي گسترش و توسعه ترانزيت كالا از طريق حمل و نقل ريلي و جاده‌اي و ايجاد پارك‌هاي لجستيك مشترك در بنادر خشك دو كشور، پروتكل همكاري امضأ كرده‌اند. اجرايي شدن اين قرارداد نقش بسزايي در اتصال بنادر شمالي و جنوبي و همچنين روان‌سازي عمليات ترانزيت كالا و كانتينر و رشد ترانزيت از مسير ايران به سمت تركيه دارد.
 
     
     
     

  Powerd  by Rahyab Rayaneh Gostar تمام حقوق مادی و معنوی اين سایت متعلق به شرکت تايد واترخاورميانه می باشد 1390